Úvod O nás Činnost Náš team Kontakt

Self Defense Division

Akce
Kurzy

Semináře

Projekty

SAR-DPT
Jedná se o organizovanou skupinu osob, která bude schopna reagovat na mimořádné události typu ztracené nebo pohřešované dítě, osoba v ohrožení života apod. Tým bude složen z cca 30 dobrovolníků, kteří budou procházet pravidelnými specializovanými školeními (první pomoc, topografie, orientace v terénu, apod.). Jedná se o první veřejně prospěšný projekt tohoto typu na území Ústeckého kraje. Hlavním cílem je poskytnou kvalitní pomoc složkám IZS při vyhlášení pátrání po osobě v ohrožení života. Osoby, které budou mít zájem o vstup do DPT, budou procházet výběrovým řízením tak, abychom zajistili plnohodnotnou funkčnost týmu po fyzické i psychické stránce dle podmínek pro dobrovolníka S.A.R. - DPT obdobně jako u jednotek sborů dobrovolných hasičů.
Chci zachraňovat, ne se bránit
Semináře jako takové jsou sestaveny výhradně pro posádky ZZS. Obsahují jak základní hmaty a chvaty v externím prostředí, tak i v prostředí interiéru vozidla ZZS. V neposlední řadě je probráno i právní minimum v oblasti sebeobrany týkající se zmíněných posádek. Zaměřujeme se pouze na reálné situace, se kterými se mohou posádky setkat, od toho se také odráží celkový průběh semináře. Posádky účastnící se semináře se aktivně zapojují do výcviku jednotlivých technik a modelových situací.
Bezpečně odkudkoliv
Instruktážní seminář sebeobrany v rámci preventivního projektu, určený je pro studentky třetích a čtvrtých ročníků středních škol.

Jedná se o bezplatný čtyřhodinový seminář pro studentky třetích a čtvrtých ročníků středních škol. Seminář probíhá praktickou formou, což v reálu znamená, že instruktoři tráví se studentkami celé 4 hodiny v jejich školní tělocvičně.

Smyslem je seznámit studentky se základními prvky sebeobrany, aby věděly, jak mají reagovat v případě napadení nebo ohrožení a jak se mají případnému útočníkovi bránit. Instruktoři seznamují studentky s hmaty a chvaty osobní sebeobrany, ale také s používáním prostředků osobní individuální ochrany, se základy komunikace s útočníkem a samozřejmě také s právním minimem.

V případě zájmu o tento seminář na Vaší škole, nás neváhejte kontaktovat!